Kérdések és válaszok

Ha szeretnék venni egy schipperke kiskutyát, kihez kell forduljak?

Kedves Érdeklődő!

 

Először is tisztáznia kell magában, kogy milyen céllel szeretne kiskutyát tartani, mik a körülményei, és a lehetőségei a kutya tartásához. Ez a kisméretű kutya lehet igen aktív, amihez jó, ha van valamilyen sportolásra lehetősége, esetleg egy közeli agility pálya, vagy más elfoglaltság. Mi megadjuk a tenyésztők elérhetőségét, akiknél a legkorábban várható kiskutya, azonban számolni kell azzal, hogy hazánkban általában évi 1-2 alom várható csak, és az alomban az egyedszám is 1-3 kiskutya között mozog. Éppen ezért célszerű előre gondolkozni, hiszen nem lehet azonnal megvásárolni egy ilyen kutyát. Célszerű a felnőtt egyedeket megismerni, és ennek alapján dönteni, a kiskutyának nem igen lehet ellenállni, így a felnőtteket kell megnézni előbb, hogy jól döntsenek. A külföldi egyedek beszerzése esetén is szívesen segítünk, hiszen sok ország tenyésztőivel állunk kapcsolatban. Kérjük, írjon nekünk nyugodtan, ha további kérdése lenne.